Kelebekler Vadisi Tekne Turu

Türkiye’nin en iyi tekne turu organizasyonlarından birini Türkiye’nin en güzel beldelerinden Ölüdeniz’de sizlere eşsiz bir tekne turu deneyimi sunuyoruz. Ölüdeniz tekne turu etkinliğimiz haftanın her günü 10:30-17:30 saatleri arasında gerçekleşmektedir. Turlarımız için vereceğiniz adresten sizleri alan servisler buluşma alanına gelerek tekne turu yapacağınız tekneye sizleri bırakır.

Servis Güzergahları

* Çalış ( 9.00 )

* Fethiye ( 9.15 )

* Hisarönü-Ovacık ( 10.00 )

* Ölüdeniz ( 10.20 )

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Transfer Aracı

* Tekne Turu

* Rehber

* Sigorta

* Öğle Yemeği

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Teknede verilen öğle yemeği dışındaki içecekler ve yiyecekler

* Fotoğraf ve video çekim hizmeti

* Bireysel harcamalar

Yanınızda Getirmeniz Gerekenler

yedek kıyafet, havlu, şort, terlik ve sandalet getirebilirsiniz.

Ölüdeniz Tekne Turu Gezilecek Yerler

* Mavi Mağara: Çok eğlenceli anlar geçireceğiniz tekne turumuzda ziyaret edebileceğiniz güzelliklerden biri de Mavi mağaradır. Mavi mağaraya ulaşmak için tekne ile arasındaki 3 dakikalık mesafeyi yüzerek mavi mağaraya ulaşabilir ve eğlenceli dakikalar yaşayabilirsiniz. Mavi mağara suyun renginin turkuaza büründüğü ve kayalıkların farklı renklere büründüğü muhteşem bir doğa güzelliği sunmaktadır.

* Kelebekler Vadisi: Kelebekler vadisi adından da anlaşılacağı gibi ismini onlarca kelebek türünün burada yaşam sürmesiyle almıştır . Burada 9-10 ay süre boyunca otuza yakın kelebek türü görülür. Kelebekler vadisi iki yüksek dağın çevrelemiş olduğu yeşil bir vadidir.Tekne turu etkinliğimizde burada verilen 1 saatlik molada dilerseniz denize girebilir dilerseniz de 20 dk yürüme mesafesinde bulunan eşsiz şelaleyi görebilirsiniz.  Şelale özel mülk olması nedeni ile 6 TL ücretlidir. Dilediğiniz gibi gezebilirsiniz.

* Akvaryum Koyu: Kelebekler Vadisi tekne turu etkinliğimizde ziyaret edilen yerlerden biridir. Akvaryum koyu berrak suyuyla tanınır burada yüzen balıkları çok net bir şekilde görebilir ve bu berrak suya kendinizi teslim edebilirsiniz. Gerek su sıcaklığı ile insanı mayıştırması gerekse balıkları uğrak yerlerinden biri olması ve berrak görüntüsü ile muhteşem dakikalar yaşayacağınız yerlerden biridir. Akvaryum koyu isminden de anlaşılacağı gibi özellikle balık tutkunlarının göremediği birçok balığı burada görebilecekleri bir koy olup ziyaretçilerini karşılamaktadır.

* St. Nicholas Adası ( Gemiler Adası )

M.Ö 240’lı yıllarda büyük bir depremle sulara gömülen kısmında bir tarihin yattığı söylenen St. Nicholas adası aynı zamanda Gemiler adası olarak da anılmaktadır. Bu ada çeşitli tarihi kalıntıları da barındırmaktadır. Hristiyanlık döneminden kalma kilise kalıntılarının da yer aldığı St. Nicholas adası kimileri için ürkütücü kimileri için de ıssız ve muazzam bir görünüme sahiptir. St. Nicholas adası deniz kenarında sarnıç kalıntıları da barındırmaktadır. Kelebekler Vadisi tekne turu etkinliğimizde ziyaret edilen yerlerden biri olan St. Nicholas adası büyüleyici atmosferi ile sizleri bekliyor.

* Soğuk Su Koyu: Tekne turu organizasyonumuzda unutamayacağınız yerlerden biridir. Çünkü rivayetlere göre Soğuk su koyunda ne kadar fazla durursanız ömrünüz o kadar uzun oluyormuş. Soğuk su koyu bu bağlamda doğal kaynak suyunun denizle buluştuğu noktalardan biridir. Bu koyda yüzdükçe soğuk suyu hissedecek ve tir-tir titreyeceksiniz. Fakat bu koyun suyu oldukça şifalı olduğu için vücudunuzda bir rahatlama hissedecek ve suyun berrak görüntüsüyle adeta huzura ereceksiniz.

* Deve Plajı: Kelebekler Vadisi Tekne turumuzun son durağı olan Deve plajı kayalıklarının deveye benzemesi ile bu ismi almıştır. Deve plajının sahilinde deniz kabuğu ve renkli taşlar bulunur. Özellikle koleksiyon severler için bu taşlar ve deniz kabukları oldukça ilgi çekici ve mükemmel bir hatıra olarak toplanıp saklanılabilir. Kumsalı ve plajı ile sizi sizden alacak bu harika yeri ziyaret etmenizle beraber tekne turumuz son bulacaktır.