Rafting

Yaz sezonunda adrenalin yüklü Dalaman Çayı Rafting aktivitenizi profesyonelce sizlere sunuyoruz.
Dalaman Rafting Sezonu Nisan ayının 20’sindeı başlar Kasım ayının son haftası biter.

R2- R3 – R4 Parkuru Tur Programı:

09:00 Köyceğiz Beyobası yolu üzerindeki Bpet benzin istasyonunda araç değişimi
09:30 Akköprü ( Demirli Köyüne ) varış.
09:40 Köy Kahvaltısı ,Rafting hakkında brifing, sigorta kağıtlarının imzalanması, Malzeme dağıtımı
10:45 Rafting alanına hareket
11:30 Rafting alanına varış, Bot dağılımı, güvenlik brifingi
12:00 Rafting start
14:30 – 14:45 Rafting bitiş
15:30 Akköprü ( Demirli Köyüne’ne ) varış, Öğle yemeği, fotoğraf ve video görüntülerinin izlenmesi
16:30 – 17:00 Buluşma noktasına hareket ve otellere transfer

Belirtilen noktadan transfer işlemi yapıldıktan sonra Rafting bölgesine varılır ve kahvaltıya oturulur.Kahvaltıda peynir,zeytin,domates,salatalık,reçel, ve tereyağı mevcuttur. isteyen misafirlerimiz dilediği kadar çay yada kahve alabilir.Kahvaltı esnasında müşterilerimiz sigorta formlarını imzalarlar,bu formun amacı turda olabilecek sağlık koşullarından kaynaklı aksilikleri engellemektir. Turumuza daha önce kalp rahatsızlığı geçirmiş kişiler,hamileler ,astım rahatsızlıkları olanlar ve kol yada bacaklarında platin takılı olanlar katılamazlar.Kahvaltı sonrası malzemelerimiz misafirlerimiz tarafından alınır. Can yeleği,Kask ve Kürek bedenlerine göre seçilip kendilerine verilir.

O esnada yan tarafta ise ikinci transfer araçlarına botlar yüklenir ve oldukça heyecanlı,dağların arasından manzaralı ikinci transferimiz baslar. Misafirlerimiz yanlarına sadece güneş kremi,sigara, çakmak gibi bizim su geçirmez çantalarımıza sığacak küçük şeyler alabilirler.Nehirde elektronik eşya kullanma gibi imkanları olmadığından Kamera,fotoğraf makinesi,cep telefonu veya bunun gibi elektronik aletleri almamalıdırlar.

İkinci transfer bitimi nehre giriş noktamız olan baş R2-R3-R4 parkurunun başına gelinir ve Türkçe, İngilizce olmak üzere geniş bir bilgi verilir herkese nehirde neler yapmaları gerektiğine dair. Daha sonra raftlar birer, birer R2-R3-R4 parkurunun heyecanını yaşamak için suya bırakılır. 14 km uzunlukta olan bu parkur oldukça eğlenceli, adrenalini yüksek, dağların arasında çam ormanları ile bezeli,8 tane büyük ve zevkli düşüş noktası olan Dalaman Çayının rafting parkurudur. Nehirde yaklaşık yüzme molaları dahil 3 saat arası kalınır ve ortalama 14:45 gibi bitiş noktasına gelinir.

Bu noktada bizi tekrar start noktasına götüren araçlar karşılar ve 20 dk sürecek olan Akköprü ( Demirli Köyüne ) hareket edilir. İsteyen duş alır üstünü değiştirir isteyen biraz olsun günün yorgunluğunu atar.Ardından öğle yemeği servisimiz baslar..Öğle yemeğinde içilen içecekler ekstradır. Yemek esnasında o günkü turun video çekimi gösterilir ve dileyen misafirlerimiz güzel bir rafting gününün anısı olarak sipariş verebilir ve anında dvd olarak yada fotoğraf cd si orada satın alabilir.

Fiyata dahil olan hizmetlerimiz :

Transfer hizmeti
Rehberlik
Ferdi kaza sigortası
Kahvaltı
Öğle yemeği
Rafting Malzemeleri

Yanınızda getirmeniz gerekenler:

Koruyucu güneş kremi +30 faktör
Havlu
İkinci bir kıyafet
Deniz ayakkabısı yoksa sandalet oda yoksa spor ayakkabı
İçecekler , fotoğraf ve video CD’si için bir miktar nakit para