Muğla’nın 13 ilçesinden biri olan Fethiye, şehrin en geniş yüzölçümüne sahip ilçesidir. Aynı zamanda yaklaşık 151.474 nüfusuyla Muğla’nın diğer ilçelerine göre en fazla nüfusa sahiptir. Huzurlu bir coğrafyaya sahip olması ve denize kıyısı olmasının nüfus artışında etkili olduğunu söyleyebiliriz. Şehrin karmaşasından uzaklaşarak daha sakin ve yeşillikler arasında bir hayat sürmeyi planlayanların en gözde yerleri arasında bulunuyor Fethiye.

Dünyaca ünlü koylara ve plajlara sahip Fethiye, her geçen yıl popülaritesini arttırmaya devam ediyor. Yerli ve yabancı turistlerin en çok merak ettiği bölgelerden biri olan Fethiye’de doğal güzelliklerin yanı sıra tarihî güzellikler de göz dolduruyor. Fethiye’de keşfedilecek o kadar güzel yerler bulunuyor ki hem yaz tatili hem de kültür tatili yapmanıza olanak sağlıyor.

Tatil planı için harika bir rota olan Fethiye, denizin ve doğanın eşsiz güzelliklerine hayran kalacağınız bir bölge. Burada günün doğuşuna da batışına da ayrı güzellikte hâkim oluyorsunuz. Tarihsel gezi sonrası plajlarında dinlenmek, dağ yamaçlarında aksiyon sonrası yeşillikler arasında vakit geçirmek, tüm bunlar bu kenti hayranlıkla keşfetmenize sebep.