At Turu

Doğanın muazzam manzarası eşliğinde doğayla iç içe çam ağaçlarıyla çevrili bir parkurda Ölüdeniz manzarasına karşı kim ata binmeyi istemez ki?  Sizler için düzenlediğimiz Kayaköy at turu etkinliklerine katılarak siz de bu mükemmel deneyimi yaşayabilirsiniz.

Yaklaşık olarak 3 saat süren etkinliğimiz sabah ve öğle sonu turu olmak üzere iki farklı seçenekle sizlere sunuluyor. Peki sabah ve öğle sonu turu etkinlik detayları nedir?

Kayaköy At Turu – Sabah Etkinliği

At turu sabah etkinliğimiz otellerinizden sizleri buluşma noktalarına taşıyan araçlarımızın sizleri at turu etkinliğimizin başlama noktası olan Hisarönü’ne getirmesiyle başlamaktadır.

Burada etkinliğimiz için yetkililerimiz ve rehberlerimiz eşliğinde gerekli bilgilendirmeler yapıldıktan sonra atlara biniş yapılır ve orman patika yolunda muhteşem bir manzarada çam ağaçları ile çevrili parkurda patika yolunu takip ederek Karaköy’e kadar ulaşılır.

Yaklaşık 1 saat 1.15 dakika süren orman yolunu atla geçtikten sonra Kayaköy’e ulaşılır ve yeme-içme molası verilir. Burada dinlenme molasında Kayaköy’ün kiliselerinden biri olan Karmylassos kilisesini ziyaret edip muhteşem manzarasının tadını çıkardıktan sonra başlangıç noktası olan Hisarönü’ne geri dönülür.

Kilise giriş ücreti etkinlik ücretine dahil değildir.

Kayaköy At Turu  – Öğle Sonu Etkinliği  Hisarönü – Tepe ( Kuşbakışı Ölüdeniz )

At turu Öğle Sonu etkinliğimiz Hisarönü’nden başlamakta olup çam ağaçları ile çevrili olan patika yolundan devam edilerek yaklaşık 1 saat süren yolda Kumburnu yani Ölüdeniz’e hakim bir tepe olan yüksek bir tepede mola verilmesiyle dinlenmeye geçilmektedir.

Burada fotoğraf çektirebilecek ve manzaranın tadındı çıkarabileceksiniz.

Heyecanlananlar ve amatörler için daha uygun bir tur olan öğle sonu turu verilen yarım saatlik molanın ardından çam ağaçlarıyla çevrili patika yolundan başlangıç noktasına geri dönülerek son bulmaktadır.

Ücrete Dahil Olanlar

* Sigorta

* Ekipman

* Otelden sizi alan transfer araçları

Ücrete Dahil Olmayanlar

* Fotoğraf ve video çekim hizmeti

* Bireysel harcamalar

* Karmylassos Kilisesi giriş ücreti

Yanınızda Getirmeniz Gerekenler

* Eşyalarınızı taşıyabileceğiniz sırt çantası

* Rahat kıyafetler, spor ayakkabı veya sandalet, terlik vs.

* Bireysel harcamalar için bir miktar para getirebilirsiniz.

Bilinmesi Gereken

*  Kayaköyü At turu sabah etkinliği ileri düzey biniciler için daha uygun, öğle sonu turu etkinliği ise amatörler ve heyecanlananlar için daha ideal bir turdur.

* Profesyonel biniciler rezervasyon ile koşu yapabilirler. Gruptan ayrı gezdirilebilirler. Rezervasyon yapılmadan koşuş yapılmasına izin verilmez.